1. Реєстрація та обмін даними щодо випадків та причин смерті

Реєстрація та обмін даними щодо випадків та причин смерті

Це повномасштабне дослідження законодавства, нормативно-правових актів, документів, процесів та практик у сфері реєстрації та обміну даними щодо випадків та причин смерті було здійснено в Українському центрі суспільних даних, за участі фахівців Інституту демографії НАН України та ГО «Медичні лідери» у 2021-2022 роках.

Реєстрація, облік випадків та причин смерті належить до системи реєстрації актів цивільного стану та життєвої статистики (CRVS — Civil Registration and Vital Statistics System). Точні та надійні дані щодо причин смерті є важливою основою для розуміння потреб системи охорони здоров’я, планування відповідних ресурсів та державних програм.

Дослідження, що включало в себе також аналіз наявних статистичних даних, проведення експертних інтерв’ю та консультацій, опитування медиків, вивчення міжнародного досвіду, створення інтерактивних візуалізацій, виявило ряд критичних проблем та анахронізмів на всіх етапах цього процесу. При цьому, було також виявлено можливості для вдосконалення, розроблено рекомендації для реформування системи.

Нижче представлено фінальний звіт дослідження, інтерактивні візуалізації, що були розроблені в процесі.

Фінальний звіт у форматі PDF
(натисність на зображення для завантаження)

В оформленні цього звіту використано фотографії Київського крематорію (архітектори Авраам Мілецький, Ада Рибачук, Володимир Мельниченко). Збудований ще у 1975 році, він і досі є шедевром українського архітектурного модернізму, передовою в архітектурному та образному плані фізичною спорудою. Так само, ми переконані, теперішня система реєстрації смерті, доволі проблемна та архаїчна, може трансформуватися в ефективну, надійну та передову у світі систему реєстрації актів цивільного стану та життєвої статистики — засновану на cучасних цифрових технологіях.

Базова схема процесів (натисність на зображення, щоб відкрити у повному розмірі)

Смертність в Україні: 2018-2020 (натисність на зображення, щоб відкрити інтерактивну візуалізацію)

Процеси реєстрації та обміну даними про випадки та причини смерті (натисність на зображення, щоб відкрити інтерактивну візуалізацію)

Етапи дослідження

Аналіз нормативних документів
Аналіз статистичних даних
Експертні інтерв’ю та аналіз практики
Консультації зі стейкхолдерами

Результати дослідження будуть важливими у роботі:

  • Міністерства охорони здоров’я України
  • Національної служби здоров’я України
  • ДП «Електронна система охорони здоров’я»
  • Міністерства юстиції України
  • ДП «НАІС»
  • Національної поліції та прокуратури

Цей звіт підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої від імені народу Сполучених Штатів Америки за підтримки Програми Уряду Великої Британії «Good Governance Fund», наданої від імені народу Великої Британії. Відповідальність за зміст цього звіту, який не обов’язково відображає погляди USAID, Уряду Сполучених Штатів Америки, UK aid або Уряду Великої Британії, несе виключно компанія ТОВ «Делойт Консалтинг» в рамках контракту №72012118C00001.

Меню