Як судили Автомайдан: аналіз масиву судових рішень (2013-2014)

Відео, Відкриті дані, Дослідження, Напрямки, Статистика, Судочинство

Фальсифікуючи справи проти Автомайдану на початку 2014 року, судді використовували статтю 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. При цьому у сфальсифікованих протоколах не фігурував факт переслідування авто, яке начебто не зупинилося, відсутні згадки про використання СГУ – мигалок та гучномовців, також не фігурувала стаття 130 – керування ТЗ у стані сп’яніння. Ми вирішили проаналізувати дані з Єдиного державного реєстру судових рішень, щоб визначити аномалії, відмінності практики застосування cуддями законодавства щодо учасників громадянського протесту, формально «за тих самих рівних умов» — відсутність переслідування, відсутність 130 статті.

Для цього ми завантажили майже 6000 рішень, і після деякої очистки взяли до аналізу 5680 судових рішень.

site_news

Інтерактивна візуалізація, яку ми створили, дозволяє не тільки самому аналізувати масив в різних вимірах, але й звертатися до першоджерел, за бажанням почитати тексти самих рішень на сайті Єдиного реєстру.

Комплексний аналіз судової практики за ст. 122-2 КУпАП показав статистично, що у період з початку січня 2014 року і до 21.02.14 року склалась чітка аномалія у практиці застосування санкцій у цих справах. Всупереч попередній сталій практиці, коли за порушення ст.122-2 КУпАП в основному давали штраф, по «автомайданівських справах» судді у більшості випадків (52%) позбавляли власників автомобіля прав керування.

Варто зазначити, що у всіх таких справах не було переслідування водіїв, зокрема з використанням мигалок та гучномовців (СГУ). Таку аномалію неможливо пояснити будь-якими обставинами, окрім спланованого впливу на суддів, які виносили вказані рішення. Тому зібрана нами статистика підтверджує версії слідства, що винесення таких рішень було організованим та здійснювалось під впливом.

Читайте повний текст дослідження, включно з описом методології та доступним до завантаження масивом даних за посиланням нижче:

https://socialdata.org.ua/automaidan-dataviz/