Річний звіт Українського центру суспільних даних за 2015 рік

Річні звіти

Прикріплені файли

Шановні друзі, представляємо вам перший річний звіт нашої організації – ось він, прямо над цим текстом, у прикріпленому файлі.

Якраз рік тому, у травні 2015 року було засновано громадську організацію «Український центр суспільних даних». Ми розуміємо важливість того, що без збору якісних даних та їх професійної обробки, всестороннього аналізу, неможливо приймати розумні та виважені рішення, неможливо грамотно і послідовно розвивати нашу країну.

Минулого року в Україні відбулися чергові місцеві вибори, і, відповідно, виборча тематика була для нас пріоритетною. Так, ми змоделювали дію нової виборчої системи, проаналізували її механіку на основні даних, виявили та попереджали про можливі (зокрема достатньо негативні) наслідки її впровадження. Спільно з партнерами ми зробили сам процес виборів у пілотних містах сходу України більш прозорим, стимулювали політичні сили на себе брати відповідальність за захист своїх результатів. Завдяки онлайн-системі публічного паралельного підрахунку голосів, яку ми створили, було попереджено фальсифікацію виборів в Краматорську.

Також, завдяки співпраці з партнерами, ми розпочали діяльність з просування культури даних, організували навчальну програму «Відкриті дані для НДО і ЗМІ», беремо участь у роботі Громадської ради при Державній службі статистики України.

Хочемо подякувати нашим партнерам: Українській ініціативі зміцнення громадської довіри (UCBI), «Сильним громадам Донеччини», Українському освітньому центру реформ, Могилянській школі журналістики, Школі журналістики Українського католицького університету, Центру громадського контролю «Дій!» (Краматорськ), Гуманітарній фундації «Helper UA» та громадській спілці «Вільна Громада – Комфортне Місто» (Бердянськ), Інституту суспільної журналістики «Суспільнобачення» (Дніпро), а також донорам: Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та Посольству США в Україні – без вашої підтримки та співпраці ми б не змогли вповні реалізувати свої задуми.

Меню