Оцінка кількості дорослого населення Київської області

Вибори, Демографія, Карти, Теми

За встановленою практикою і згідно з рекомендаціями ООН, переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. В Україні останній перепис проводили у 2001 р., але, з різних причин, наступний перепис планують провести аж у 2016 році. У той же час, Держстат щорічно проводить оцінку чисельності населення лише до рівня районів, вказуючи загальну кількість міського та сільського населення. Тому інформація про кількість населення у сільських та селищних радах у Держстаті відсутня.

Наразі, єдиними даними, якими можна оцінити демографічні показники, є кількість виборців. Взявши з сайту ЦВК дані по дільницях та згрупувавши їх за відповідними територіальними одиницями, ми отримали оцінку кількості дорослого населення (18 років і старші).

Kyiv_Oblast_Density_2012_Ukr

Для оцінки зміни населення, ми порівняли кількість виборців, зареєстрованих на президентських виборах 2004 року (на даний час дані 2002 року щодо кількості виборців – в процесі опрацювання) та парламентських 2012 року (бо ті вибори відбулись на всій території України і не було фактору переселенців).

 

Варто зауважити, що цей метод теж має свої недоліки: так, не всі виборці живуть за місцем реєстрації. Також, Державний реєстр виборців почав діяти з березня 2009 року, а до того були великі нарікання на точність списків виборців. У межах деяких сільських та селищних громадах, як наприклад у с. Циблі, Переяслав-Хмельницького району Київської області, розташовані спецдільниці з великою кількістю виборців, які не є місцевим населенням. Проте, в цілому оцінити демографічну ситуацію та загальну тенденцію динаміки населення за цим показником можна. Для прикладу наведено фрагмент карти, на якій відображено інформацію про виборців у Київській області та місті Києві.

Kyiv_Oblast_Pop_Dyn_2004-2012_Ukr

Ми очікувано бачимо зменшення населення у сільській місцевості, окрім приміських сіл, які фактично перетворюються у міста та містечка, передмістя (suburbs) м. Києва.

Меню