1. Напрямки
 2. /
 3. Дослідження
 4. /
 5. Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020

Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020

У 2017 році було здійснено перше дослідження відкритих даних ЄДРПОУ «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні».

Хоча у публічно доступних файлах Мінюсту, опублікованих на порталі відкритих даних data.gov.ua, відсутнє окреме поле «стать», вони містять прізвище, ім’я та по-батькові фізичних осіб – підприємців та керівників юридичних осіб. Відповідно, програмними засобами можна ідентифікувати стать фізичної особи-підприємця або керівника юридичної особи з реєстру, використовуючи для ідентифікації суфікси по батькові «-ович / -ич» для чоловіків та «-івна / -ївна» для жінок.

У поєднанні з відомостями щодо основної діяльності (КВЕД) юрособи або ФОПа, даними про місце реєстрації для цих мільйонів записів, можна робити надзвичайно цікаві дослідження та аналізи.

Тепер ми зробили розширене дослідження, у тому числі із урахуванням динаміки 2017-2020.

Також пропонуємо вашій увазі інтерактивну оповідь (скролітелінг), а також дві інтерактивні візуалізації, що дозволяють самостійно аналізувати дані всім охочим.

Інтерактивна оповідь

Інтерактивна історія (скролітелінг), що розповідає про основні висновки дослідження «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020». Достатньо лише гортати сторінку, й історія буде розгортатися перед вами. При цьому, кожна діаграма є інтерактивною, їх можна досліджувати окремо (наприклад, клацнути на той чи інший елемент).

Інтерактивна карта

Ви можете самостійно аналізувати дані:

 • в розрізі регіонів (областей) чи районів і міст обласного значення
 • за типом суб’єкта (юрособа чи ФОП)
 • у вигляді фонової картограми чи бульбашкової карти (де розмір кола позначає кількість суб’єктів з обраними ознаками, а колір — частку жінок для цієї сукупності)
 • у порівнянні даних 2020 та 2017 рр.

Натиснувши на певний район чи місто (або на коло, що йому відповідає), можна побачити детальнішу інформацію для цієї території, в тому числі — найбільш поширені для цієї території секції, розділи, групи та класи КВЕД.

Інтерактивна діаграма розсіяння

Інтерактивна діаграма розсіяння дозволяє побачити співвідношення частки жінок за певним видом діяльності та кількості суб’єктів — юридичних осіб чи фізичних осіб-підриємців. Можна вивчати дані окремо для юросіб та ФОПів (а можна й разом), за кожною секцією, розділом, та групою КВЕД.

Натиснувши на певну точку на діаграмі, можна отримати детальнішу інформацію про вид діяльності, і навіть «зайти» всередину нього — щоб побачити дрібніші види діяльності (де це можливо).

Головні висновки:

 • Загальне співвідношення чоловіків і жінок серед керівників і ФОП в Україні залишається практично незмінним з 2017 року — близько 60% чоловіків і 40% жінок
 • Частка жінок загалом зросла з 2017 по 2020 рр. на 0,5 відсоткових пункта
 • У Києві зареєстровано 17% усіх юросіб та ФОПів країни, при цьому гендерний дисбаланс у столиці найбільш з-поміж усіх регіонів
 • Частка жінок та чоловіків рівна у міських та сільських поселеннях, але є помітні відмінності за розміром міст та селищ міського типу: чим більше місто, тим менша активність жінок
 • У невеликих містах (від 15 до 70 тис. населення) частка жінок-підприємиць становить 50,7%
 • Клас КВЕД 62.01 «Комп’ютерне програмування» став найпопулярнішим серед ФОПів — за три роки кількість таких ФОПів зросла більш ніж удвічі
 • Найпопулярніший у 2017 р. КВЕД 47.89 «Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами» скоротився на третину (за числом ФОПів) і опустився на третє місце
 • Сфера освіти домінується жінками повністю — 73% керівників та 72% ФОПів в освіті є жінками
 • Оптова та роздрібна торгівля є основним видом діяльності для 46% приватних підприємців України, а також для 38% всіх суб’єктів у реєстрі
 • 35% всіх жінок реєстру (і керівників, і ФОПів) належать до роздрібної торгівлі
 • Частка жінок зростає більше у сферах, де жінки й так мали сильні позиції.

Авторський колектив

Андрій Горбаль: Координування проекту, підготовка, обробка та аналіз даних, створення діаграм та візуалізацій, підготовка звіту, переклад.
Ренат Насрідінов: Отримання, обробка, очищення та підготовка даних, програмування, підготовка звіту, переклад.
Андрій Процюк: Підготовка, обробка та очищення даних, створення інтерактивних візуалізацій, програмування.
Оксана Сидорук: Аналіз даних, підготовка діаграм, статичних та інтерактивних візуалізацій, підготовка звіту.

Дослідження та візуалізацію підготовано в рамках швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств (Етап 2)», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і за підтримки Швейцарії.

Меню