1. Головна
  2. /
  3. Жінки і чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020

Жінки і чоловіки на керівних посадах в Україні: 2017-2020

У 2017 році було здійснено перше дослідження відкритих даних ЄДРПОУ «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні».

Хоча у публічно доступних файлах Мінюсту, опублікованих на порталі відкритих даних data.gov.ua, відсутнє окреме поле «стать», вони містять прізвище, ім’я та по-батькові фізичних осіб – підприємців та керівників юридичних осіб. Відповідно, програмними засобами можна ідентифікувати стать фізичної особи-підприємця або керівника юридичної особи з реєстру, використовуючи для ідентифікації суфікси по батькові «-ович / -ич» для чоловіків та «-івна / -ївна» для жінок.

У поєднанні з відомостями щодо основної діяльності (КВЕД) юрособи або ФОПа, даними про місце реєстрації для цих мільйонів записів, можна робити надзвичайно цікаві дослідження та аналізи.

Тепер ми представляємо розширене дослідження, у тому числі із урахуванням динаміки 2017-2020. Окрім аналітичного звіту, ми підготували також дві інтерактивні візуалізації, що дозволяють самостійно аналізувати дані всім охочим.

Інтерактивна карта

Ви можете самостійно аналізувати дані:

  • в розрізі регіонів (областей) чи районів і міст обласного значення
  • за типом суб’єкта (юрособа чи ФОП)
  • у вигляді фонової картограми чи бульбашкової карти (де розмір кола позначає кількість суб’єктів з обраними ознаками, а колір — частку жінок для цієї сукупності)
  • у порівнянні даних 2020 та 2017 рр.

Натиснувши на певний район чи місто (або на коло, що йому відповідає), можна побачити детальнішу інформацію для цієї території, в тому числі — найбільш поширені для цієї території секції, розділи, групи та класи КВЕД.

Інтерактивна діаграма розсіяння

Інтерактивна діаграма розсіяння дозволяє побачити співвідношення частки жінок за певним видом діяльності та кількості суб’єктів — юридичних осіб чи фізичних осіб-підриємців. Можна вивчати дані окремо для юросіб та ФОПів (а можна й разом), за кожною секцією, розділом, та групою КВЕД.

Натиснувши на певну точку на діаграмі, можна отримати детальнішу інформацію про вид діяльності, і навіть «зайти» всередину нього — щоб побачити дрібніші види діяльності (де це можливо).

Дослідження та візуалізацію підготовано в рамках швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств (Етап 2)», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і за підтримки Швейцарії.

Меню