Динаміка об’єднання територіальних громад України (2015-2018)

Адмінреформа, Вибори, Місцеві вибори, Теми

Децентралізація влади – передача від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. Провідну роль у децентралізації мають відігравати об’єднані територіальні громади (ОТГ), які зможуть акумулювати більше ресурсів, та ефективніше ними розпоряджатися.

Перші діючі об’єднані територіальні громади з’явилися в Україні після місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. Тоді їх було 159.

Print

29 квітня 2018 року відбулися перші вибори у 40 об’єднаних територіальних громадах (у 4 міських, 14 селищних, 22 сільських). Тепер в Україні – 706 об’єднаних громад.

Decentralization Ukraine_new_communities_May2018 site-01

(натисніть на карту, щоб відкрити у повному розмірі)

Decentralization Ukraine_new_communities_type_May2017

У 2017 році спростився механізм приєднання місцевих рад – до уже об’єднаних територіальних громад. Тепер, при приєднанні до міської ОТГ вибори взагалі не проводяться, а у сільських та селищних громадах – відбуваються додаткові вибори на територіях, що приєднуються (вибирають додаткових депутатів до ради ОТГ). Тож 29 квітня – відбулося 5 таких додаткових виборів (внаслідок розширення ОТГ).

За даними сайту decentralization.gov.ua, площа ОТГ тепер складає 179,2 тисячі квадратних кілометрів, або понад 30% загальної території України.

Print

А проживають в ОТГ майже 15% населення – 6,3 млн осіб.

Print

Також, 4 травня Президент Петро Порошенко підписав закон про приєднання громад до міст обласного значення. По суті, це означає можливість створення нових об’єднаних громад навколо міст обласного значення – без проведення перших виборів.

Меню