«Атлас паліативної допомоги» позначив Крим українським на вимогу громадських організацій

Охорона здоров’я

Європейська асоціація з паліативної допомоги (ЄАПД) принесла вибачення та внесла зміни в «Атлас паліативної допомоги в Європі 2019», змінивши юрисдикцію Криму з російської та українську. Це сталося після звернення ряду громадських організацій України з відповідною вимогою.

Атлас був презентований у травні 2019 року в Берліні на 19-му Всесвітньому конгресі Європейської асоціації з паліативної допомоги. Він представляє дані щодо розвитку паліативної допомоги у 51 європейській країні, у тому числі стан із національними політиками, освітою, доступністю ліків, надання послуг паліативної допомоги.

Як виявилось, на усіх картах Атласу територія Автономної Республіки Крим була позначена як територія Росії. Подібні дії, усупереч Резолюції Генеральної асамблеї ООН №68/262 від 27 березня 2014 р., фактично легітимізували посягання на суверенітет України з боку РФ.

До авторів Атласу офіційно звернулося ряд організацій України: Міжнародний фонд «Відродження», Український центр суспільних даних, Благодійний фонд «Мати Тереза», Українська асоціація дитячої паліативної допомоги, Інститут правових досліджень і стратегій. Також звернення були направлені до Міністерства закордонних справ України та Міністерства охорони здоров’я України.

У відповідь розробники Атласу, – ЄАПД, Міжнародна асоціація хоспісної та паліативної допомоги та дослідницька група ATLANTES Університету Наварра, – виправили карти в електронній версії «Атласу» і принесли свої вибачення.

Також ЄАПД надіслала 3 тисячам учасників 19-го Всесвітнього конгресу Європейської асоціації з паліативної допомоги відповідне повідомлення наступного змісту:

«Під час останнього конгресу ЄАПД у Берліні ми презентували останнє видання Атласу ЄАПД з паліативної допомоги у Європі. На жаль, друковане видання містило наступну помилку.

ERRATUM (Повідомлення про помилку)

Друкована версія та попередня онлайнова версія Атласу ЄАПД з паліативної допомоги в Європі 2019 містила ненавмисну помилку, що стосувалася України. Ця помилка була спричинена недоліком у базі даних карт, що використовувалися для підготовки Атласу. Всі карти було вручну виправлено у чинній онлайновій версії публікації, що її розміщено за адресою: https://dadun.unav.edu/handle/10171/56787.

Для запобігання подібним випадкам, у майбутньому Дослідницька група ATLANTES буде використовувати лише географічні рамки, визначені ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) під час підготовки звітів щодо окремих країни.

Ми хотіли б вибачитися за будь-які спричинені непорозуміння чи незручності. Ми також хотіли б повідомити про цю помилку і попросити використовувати останню онлайн-версію для отримання коректної інформації».