Електоральна пам’ять для освіти і науки: інформаційні вебінари

Відкриті дані, Вибори, Освіта, Статистика, Тренінги

Український центр суспільних даних запрошує викладачів та науковців до участі у вебінарах «Електоральна пам’ять — для освіти і науки». Багатовимірний онлайн-архів «Електоральна пам’ять» (ukr.vote) відкриває унікальні можливості для науковців, викладачів, студентів — і не лише для тих, хто спеціалізується на темі виборів.  Так, «Електоральна пам’ять», може бути використана у навчальному та науковому процесі таких дисциплін:

    • політологія
    • публічне управління та адміністрування
    • соціологія
    • статистика
    • політична психологія
    • журналістика
    • географія
    • історія
    • data science
    • та інших

Про можливості ресурсу «Електоральна пам’ять» (ukr.vote), як можна його використовувати в навчальному процесі, було розказано під час вебінарів, що відбудулися протягом 18 березня — 9 квітня 2021 р.

Вебінари провели:

  • Андрій Горбаль, магістр соціології, виконавчий директор Українського центру суспільних даних (Київ)
  • Наталія Погоріла, доцент кафедри соціології, Український католицький університет (Львів)
  • Кирило Захаров, керівник юридичного стартапу “Суд на долоні”, фахівець з розробки програмного забезпечення, аналізу даних та експерт з питань організації діяльності виборчих комісій (Дніпро)
  • Євген Попов, кандидат політичних наук, керівник Південного представництва Міжнародного фонду «Відродження», співзасновник Politscanner.app та iVote.com.ua (Одеса)
  • Артем Серенок, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри ІТ і систем управління Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, експерт з аудиту даних ініціативи “Apps4Cities/Дані міст” (Харків)

Тематика вебінарів побудована так, щоб максимально врахувати попередні побажання учасників, які заповнили реєстраційну форму. Кожен наступний вебінар може бути дещо «складнішим» за попередній. Під час кожного вебінару буде представлено можливості онлайн-платформи «Електоральна пам’ять» (ukr.vote).

Кожен вебінар транслювався у прямому ефірі на сторінці Українського центру суспільних даних у facebook (http://fb.com/socialdata.ua), а також буде доступний для перегляду у записі.

Тема 1: Відкриті дані у науках про суспільство та «Електоральна пам’ять»

Дата: 18 березня 2021 (четвер)

Початок: 17:00

Доповідачі: Євген Попов, Андрій Горбаль

Це перший, вступний вебінар у серії «Електоральна пам’ять для освіти та науки». Ми розкажемо про дані у науці та відкриті дані як явище, про сервіси на основі відкритих даних. Буде представлено функціонал та можливості онлайн-платформи «Електоральна пам’ять» (ukr.vote),  самостійного вивчення електоральної історії та географії України чи окремих територій, базового статистичного аналізу даних виборів.

 

Тема 2: Електоральна пам’ять і міжсекторальні дослідження

Дата: 22 березня 2021 (понеділок)

Доповідачі: Наталія Погоріла, Андрій Горбаль

Під час цього вебінару ми розкажемо про важливість електоральних даних в соціології, про важливі теми у світовій політичній соціології, міжсекторальні дослідження, поєднання даних виборів з даними з інших сфер, вивчення кореляції показників політичної поведінки з іншими факторами. Також буде представлено основний функціонал «Електоральної пам’яті» (ukr.vote), можливість завантаження відкритих даних з сайту та роботи з ними, поєднання з даними з інших джерел.

 

Тема 3: Електоральна пам’ять і зміна політичних уподобань виборців

Дата: 24 березня 2021 (середа)

Доповідачі: Артем Серенок, Андрій Горбаль

Тематика цього вебінару буде зосереджена на тому, як можна дослідити зміну політичних уподобань виборців за допомогою інструментарію онлайн-платформи «Електоральна пам’ять» (ukr.vote). Також буде представлено можливості обробки, аналізу та візуалізації даних «Електоральної пам’яті» в Google Data Studio.

 

 

Тема 4: Електоральна пам’ять і статистичні методи дослідження виборів у середовищі R

Дата: 7 квітня 2021 (середа)

Доповідачі: Кирило Захаров, Андрій Горбаль

Під час вебінару буде представлено основний функціонал онлайн-платформи «Електоральна пам’ять», а також продемонстровано можливості застосовування статистичних методів дослідження виборчих даних даних, розміщених на ukr.vote, у середовищі R:  використання R для аналізу даних, завантаження даних з Інтернету для їх подальшої обробки статистичними додатками, робота з даними і інструментами візуалізації географічної інформації (бібліотеки sp, ggplot2, leaflet). Також буде розглянуто популярні методи перевірки результатів виборів на наявність фальсифікацій.

 

Тема 5: Електоральна пам’ять і формування вибірок для соціологічних досліджень

Дата: 9 квітня 2021 (п’ятниця)

Доповідачі: Кирило Захаров, Андрій Горбаль

Буде представлено основний функціонал онлайн-платформи «Електоральна пам’ять», а також продемонстровано, як можна використовувати дані, опубліковані на ukr.vote, та дані Державного реєстру виборців для формування вибірок для соціологічних досліджень, які обмеження варто врахувати при формуванні вибірки на основі даних Буде запропоновано підхід до  визначення оптимального маршруту інтерв’юера на основі даних про кількість виборців на виборчих дільницях та їх розташування.

Меню